DOLAR

18,6402$% 0.02

EURO

19,6275% 0.03

STERLİN

22,8731£% 0.19

GRAM ALTIN

1.078,37%-0,17

ÇEYREK ALTIN

1.751,00%-0,28

BİTCOİN

317255฿%-0.55656

a

Bursa Uludağ Üniversitesi 33 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapacak

Resmi Gazete'nin 1 Temmuz tarihli son sayısında Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü tarafından personel alım ilanı yayımlandı.
saglikagi.net
Bursa Uludağ Üniversitesi 33 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapacak
google news

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara” göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrası uyarınca, giderleri Özel Bütçeden karşılanmak üzere Bursa Uludağ Üniversitesi birimlerinde (tüm ilçeler dâhil) görevlendirilmek üzere 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlarda sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANACAK ŞARTLAR GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

 • Başvuracak adaylarda 657 sayılı Kanunun maddesinde belirtilen genel şartlar aranır,
 • 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Lisans Mezunları için 2020 KPSS P3, Önlisans Mezunları için 2020 KPSS P93 ve Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS P94 Puanı esas alınacaktır.
 • Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış, yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, tecilli veya muaf (Koruma ve Güvenlik Görevlisi adayları için yapmış olmak.)
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alıyor
 • 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla unvanının gerektirdiği işlerde çalışmasına engel olabilecek hastalığı Yerleşmeye hak kazanan adaylardan tam teşekküllü hastaneden alınacak sağlık raporu istenecek olup sağlık kurulu raporu doğrultusunda adayın atanacağı kadro unvanının gerektirdiği işlerde çalışamayacak durumda olması halinde ataması iptal edilecektir.
 • Başvuruda bulunan aday sayısının kadro sayısından fazla olması halinde adaylar lisans, önlisans, ortaöğretim diploması puan üstünlüğü (diploma puanları eşit olduğu takdirde mezuniyet tarihi önce olan, mezuniyet tarihlerinin de aynı olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilecektir) ile alınacaktır.
 • Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’ li olarak çalışıyor
 • Başvuracak adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrası uyarınca Kamu kurumlarında istihdam edilenler, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların, Yeniden Hizmete Alınma başlıklı Ek 1. maddesi “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi (Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç) halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez” hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme uygun olmayanlar atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.
 • Atanmaya hak kazanan adaylar hakkında 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanununun maddesi uyarınca arşiv araştırması yapılacaktır. Söz konusu sonucun olumlu gelmesi halinde atamaları yapılacaktır.
 • Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda
 • Başvuru bitim tarihi itibariyle tüm pozisyonlar için 30 (otuz) yaşını doldurmamış
 • Tüm kadro unvanları için KPSS sınav puanının asgari 60 (altmış) olması gerekmektedir. 60 puanın altındaki başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Bursa Uludağ Üniversitesi 33 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapacak Bursa Uludağ Üniversitesi 33 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapacak

BAŞVURU ŞEKLİ YER VE ZAMANI

 • Başvuru işlemleri Bursa Uludağ Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Şube Müdürlüğüne şahsen yapılacaktır.
 • Adayların bu ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren 15 (On beş) gün içerisinde başvuru işlemini tamamlaması
 • Başvurulan pozisyon için aranan özel nitelikler bulunması halinde; istenen evrakların başvuru süresi içerisinde teslim edilmesi İlanın bitiminden sonra alınan sertifika ve kurs bitirme belgeleri başvurularda kabul edilmeyecektir.
 • Teslim edilen tüm belgelerin ilgili kurumlardan doğrulaması yapılacaktır.
  1. Gerçeğe aykırı belge verdiği/beyanda bulunduğu veya eksik evrak verdiği tespit edilen adayların başvuruları iptal
  2. Gerçeğe aykırı belge verdiği/beyanda bulunduğu veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenlerin başvuruları iptal Kendilerine bir ödeme yapılmış ise yasal faizi ile tazmin edilecektir.
 • Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecektir. Birden fazla pozisyona başvuranların başvuruları iptal edilecektir.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

 • Başvuru sonunda yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmayacaktır. 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak sözleşme yapmaya hak kazanan adayların isim listesi Bursa Uludağ Üniversitesi web sayfası (www.uludag.edu.tr) adresinde ilan Bu ilan tebligat mahiyetinde olacağından ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 • Değerlendirme KPSS puan sıralamasına göre yapılacağından, adayların KPSS puanlarının eşit olması durumunda diploma tarihi itibari ile önce mezun olmuş olan, diploma tarihlerinin de aynı olması halinde yaşı küçük olan aday tercih
 • Asil olarak atanmaya hak kazanan adayların başvuru yapmamaları, feragat etmeleri veya belirtilen şartları taşımadıklarının tespit edilmesi halinde, yerlerine, ilan edilen yedek adaylar sırası ile çağırılarak atamaları yapılacaktır. Konu ile ilgili yapılan duyurular web sayfamızdan (www.uludag.edu.tr ve http://personel.uludag.edu.tr) takip
 • Atanmaya hak kazanan yedek adayların asil adayların taşıdıkları şartları yerine getirmeleri
 • İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri uygulanır. İlan Başvuru Başlama Tarihi : 01 Temmuz 2022 Cuma

İlan Başvuru Bitiş Tarihi       : 22 Temmuz 2022 Cuma

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)
 • blank
  Hakan43
  3 ay önce
  0 0

  Açlıktan ölmeyecekseniz kesinlikle bu hastanede çalışmayı tercih etmeyin aksi takdirde sonunuz olur türkiyenin mobing yuvası

 • blank
  Mustafafaçk
  3 ay önce
  0 0

  Gerçektende çalışma koşullarrı rezalet en son çalışılacak biyer

blank

Sıradaki haber:

İnönü Üniversitesi 156 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapacak