DOLAR

18,6401$% 0.02

EURO

19,6889% 0.28

STERLİN

22,9512£% 0.26

GRAM ALTIN

1.079,00%0,20

ÇEYREK ALTIN

1.754,00%-0,06

BİTCOİN

322853฿%1.86204

a

Bazı İllerdeki Bürokratların Sendika Mesaisi Asli İşlerini Unutturdu

Sağlık-Sen şubelerinde seçim yarışı kızışıyor. Bazı illerde şube başkan adaylıklarını açıklayan ve halen bürokratik görevlerde bulunan kişilerin tüm mesaisini seçim kampanyalarına ayırmaları tepki topluyor.
saglikagi.net
Bazı İllerdeki Bürokratların Sendika Mesaisi Asli İşlerini Unutturdu
google news

Sendika mesaisi yoğun geçen bürokratların olağan kurullar öncesi yapılan delege seçimlerinde, asli görevlerini erteleyerek harcadıkları zaman göze çarpıyor. Bu kişilerin mevcut görevlerinden istifa etmeden bir seçim yarışına dahil olmaları asli görevlerini aksatmalarına yol açıyor

Gaziantep Son Örneği

Yakın zamanda gerçekleştirilen Sağlık-Sen Gaziantep şubesi delege seçimlerinde mevcut başkan Mehmet Ali Arayıcıya karşı aday olarak çıkan SGG Başkan Yardımcısı Muhammed Öztekin ve çalışma arkadaşları tüm mesaisini seçim kampanyasına ayırdığı, asli görevlerini bir süredir tamamen bıraktığı öne sürüldü.

Sandık’tan Arayıcı Çıktı

Öte yandan yapılan delege seçimleri, tüm mesaisini seçim kampanyasına ayıran bürokratların sandıkta hezimete uğraması ile sonuçlandı. Mehmet Ali Arayıcı şu ana kadar kurulan sandıklarda 94-0 farkla üstün çıktı.

İşe Gitmeyenler Kimler?

Sağlık-Sen Gaziantep Şubesinin delege seçimleri süresince, herhangi bir resmi izni bulunmaksızın asli görevi yeri yerine tüm mesaisini sandık başlarında geçiren memurların ne sebeple işe gitmediği, konunun sağlık müdürü ve Vali’ye intikal edip-etmediği merak konusu oldu.

İller Değişiyor, Sonuç Değişmiyor

Sağlık-Sen şubelerinin olağan kurulları öncesi pek çok farklı ilde adaylığını açıklayan bürokratik grupların sandıktan mağlubiyetle ayrıldığı, illerin isimleri değişmese de neticelerin değişmediği görülüyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Tabip-Sen: “Sağlıkta Şiddet Kampanyalı Ürün Kataloglarına mı Girdi?”