DOLAR

16,7832$% 0.34

EURO

17,4971% -0.28

STERLİN

20,2938£% -0.49

GRAM ALTIN

974,31%0,49

ÇEYREK ALTIN

1.590,00%0,19

BİTCOİN

321820฿%-1.82596

a

Bürokrasi, Sendika Başkanlığına Aday Olduğu İllerde Hezimete Uğruyor

Türkiye'nin en büyük memur sendikası olan Memur-Sen Konfederasyonun Sağlık ve Sosyal Hizmet İş Kolu; Sağlık-Sen şubelerinde olağan kurul heyecanı sürüyor.. 2022 Yılı içerisinde tamamlanacak şube seçimleri sırasıyla gerçekleştirilirken, bürokratik atamalarla gelmiş kişilerin şube başkanlığına adaylıkları hüsranla sonuçlanıyor
saglikagi.net
Bürokrasi, Sendika Başkanlığına Aday Olduğu İllerde Hezimete Uğruyor
google news

Sağlık-Sen şubelerinde seçim yarışı kızışıyor. Şubelerde mevcut başkanların tekrar aday olmasının yanı sıra mevcut konumuna bürokratik bir atamayla gelmiş kişilerin adaylığı dikkat çekiyor. Pek çok ilde sendika başkanlığına adaylığını açıklayan bürokratik gruplar sandıkta birer birer hezimete uğruyor.

Gaziantep’te Seçim Erken Bitti

Gaziantep Sağlık-Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı‘nın karşısına şube başkan adayı olarak çıkan SGG Başkan Yardımcısı Muhammed Öztekin şu ana kadar gerçekleştirilen delege seçimlerinden 94-0  farkla mağlup olarak ayrıldı. Bir kez daha güven tazeleyen başkan Mehmet Ali Arayıcı, sandıkta iradesini gösteren kıymetli üyelere teşekkür etti.

Sendika Bürokrasiden Küçük Değildir

Bürokratik atamalarla gelmiş kişilerin sendika başkanlıklarına mevcut makamlarından istifa etmeden adaylıklarını açıklaması, sandıkta karşılık bulmuyor. Sözleşmeli yöneticilerin 2022 yılı Aralık ayında bitecek olan sözleşmelerinin öncesinde makamlarından aldıkları güce dayanarak yapmış oldukları seçim çalışmaları sandıkta seçmenin iradesinin bürokrasiden küçük olmadığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Genel Sağlık-İş, Sağlık Çalışanlarına Muayene ve Tedavi Bakımından Öncelik Talep Etti

Whatsapp İhbar Hattı