DOLAR

18,6397$% 0.02

EURO

19,6862% 0.27

STERLİN

22,9482£% 0.22

GRAM ALTIN

1.080,01%0,29

ÇEYREK ALTIN

1.754,00%0,06

BİTCOİN

322596฿%1.70935

a
 • Sağlık Ağı
 • Gündem
 • Bakan Bilgin: “3600 Ek Gösterge 2022’nin İlk Altı Ayında Tamamlanacak”

Bakan Bilgin: “3600 Ek Gösterge 2022’nin İlk Altı Ayında Tamamlanacak”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "3600 ek gösterge 2022'nin ilk altı ayında tamamlanacak" açıklaması yaptı.
saglikagi.net
Bakan Bilgin: “3600 Ek Gösterge 2022’nin İlk Altı Ayında Tamamlanacak”
google news

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin katıldığı televizyon programında 3600 ek gösterge hakkında önemli açıklamalarda bulundu.  Bakan Bilgin’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

 • 3600 toplu sözleşme maddesi haline getirildi. Bir önceki seçimde Sayın Cumhurbaşkanımız gündeme getireceğini söylemişti. Artık söylem olmaktan çıkardık. Geri dönüşü yok artık. Kanun hükmündedir. Bakanlık içinde çalışmalarımızı yaptık.
 • Esas düzenlemeyi 3600 ek gösterge emekliliklerinde yapıyor. Yıllar içinde daha da artan farklılaşma var. Bakanlık içinde çalışma tamamlandı bitti. Sendikalarımızla müzakere edeceğiz. Kamunun diğer kuruluşlarıyla onlarla müzakere edeceğiz. Meclis’e ilk 6 ay içinde en geç Mayıs-Haziran’da intikal ettiririz. Bu yıl içinde tamamlanacak.
 • Kamuda bir sorun daha var. Toplu sözleşmede çözülmesi gereken madde olarak ortaya koyduğumuz nokta sözleşmeli personeller.
 • Sözleşmelileri kadrolularla benzer haklara sahip noktaya getireceğiz. Çok fazla statü var, karışık. Sadeleştireceğiz ve isteyenler için böyle bir çalışma yapıyoruz. Onu da bu yıl içinde bitireceğiz. Önümüzde ödev olarak duruyor. Meclis’e haziranda gelmiş olur.
 • Pandemi olmasaydı da kalkınma süreci her zaman sorun yaratır. Ekonomik sorunların yoğunlaştığı dönemde Türkiye buna çok net cevap verdi. Türkiye sosyal hizmet alanlarından olağanüstü ve en etkin hizmetleri parasız. götürüyor. Avrupa ortalamasından çok yüksek. Avrupa salgın sürecinde sağlık konusunda döküldü. Biz o konuda çok iyiydik. Türkiye bu konuda güçlü bir ağa sahip. Asgari ücrette tarihte ilk defa yüzde 50 oranında bir artış gerçekleşti. Bu gerçekçi bir artıştır.
 • Türkiye zor şartlarda asgari ücret artışını gerçekleştirdi. Bu tarihsel bir adımdır. Enflasyonun yüzde 30 olduğu seviyede yüzde 50 oranında bir artış gerçekleştirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın insiyatifiyle bu artışı geçekleştirdik. İşverene burada çok önemli bir destek verdik. Vergi muafiyeti sağladık. Türk ekonomisi hızla büyüyor. İlave istihdamın devam edeceği kanaatindeyim.

Bakan Bilgin: “3600 Ek Gösterge 2022’nin İlk Altı Ayında Tamamlanacak”

 • 3600 toplu sözleşme maddesi haline getirildi. Bir önceki seçimde Sayın Cumhurbaşkanımız gündeme getireceğini söylemişti. Artık söylem olmaktan çıkardık. Geri dönüşü yok artık. Kanun hükmündedir. Bakanlık içinde çalışmalarımızı yaptık. Esas düzenlemeyi 3600 ek gösterge emekliliklerinde yapıyor. Yıllar içinde daha da artan farklılaşma var. Bakanlık içinde çalışma tamamlandı bitti. Sendikalarımızla müzakere edeceğiz. Kamunun diğer kuruluşlarıyla onlarla müzakere edeceğiz. Meclis’e ilk 6 ay içinde en geç Mayıs-Haziran’da intikal ettiririz. Bu yıl içinde tamamlanacak.
 • (EYT) Zaman veremem, sorunları aşama aşama çözüyoruz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

156 Kiloluk Doktor Adayı, Hastalara Daha İyi Hizmet Vermek İçin 8 Ayda 50 Kilo Verdi