DOLAR

16,7562$% 0.31

EURO

17,5319% -0.01

STERLİN

20,2267£% -0.69

GRAM ALTIN

965,07%-0,48

ÇEYREK ALTIN

1.577,00%-1,12

BİTCOİN

323477฿%1.91332

a

Ankara’da Tahir Eren Güven Tazeledi

Sağlık-Sen Ankara 3 Nolu (Bakanlık) Şubesi’nin bugün gerçekleştirilen 4. Olağan Genel Kurulunda mevcut Şube Başkanı Tahir Eren bir kez daha güven tazeledi. İki listenin yarıştığı olağan kurulda #Bizce hareketi sandıktan mağlubiyetle ayrıldı.
saglikagi.net
Ankara’da Tahir Eren Güven Tazeledi
google news

Tahir Eren’in bir kez daha güven tazelediği Sağlık-Sen Ankara 3 Nolu (Bakanlık) Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurulu bugün Memur-Sen Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Olağan kurula Sağlık-Sen Genel Başkan sayın Semih Durmuş, Genel Sekreter Durali Baki, Genel Başkan Yardımcıları Mahmut Faruk Doğan ve Yasin Barutçu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Mevcut Başkan Tahir Eren’in karşısına #Bizce hareketi olarak adlandırılan Fatih Seyran ve listesi çıktı.  Ancak delegeler iradesini bir kez daha Tahir Eren’den yana kullandı.

Semih Durmuş: Sağlık-Sen olarak, mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz

”Sizlerden almış olduğumuz emaneti, bilgi ve tecrübemizle donatarak yolumuza devam ediyoruz. Donanımlı ve işin ehli insanlarla çalışarak, sorunları bilerek ve çözüm önerileri üreterek emeğin hakkı için mücadele ediyoruz Sadece kürsülerden söz söyleyerek ahkam kesen bir sendika anlayışını asla kabul etmediklerini ifade eden Durmuş, “Sağlık-Sen olarak kuruş sendikacılığı değil duruş sendikacılığıyla mücadele ediyoruz. Masaya donanımlı bir şekilde oturuyor, sahada sesimizi yüksek çıkararak alın terinin karşılığını istiyoruz. Eğer inanarak ve hedeflerinizi doğru belirleyerek ilerliyorsanız, zaten memnuniyet kaçınılmaz oluyor. Teşkilatımızın razı gelmeyeceği hiçbir bir sözleşmenin altına imza atmadık, atmayacağız da. Ek ödemelere yapılan yüzde 20 zam çok değerli bir kazanım. Bir dahaki dönem bu kazanımın daha da artması için mücadele vereceğiz.” dedi.

Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatına bağlı bazı kurum ve kuruluşlarda görevli çalışanların sabit ek ödemelere yapılan yüzde 20 zamdan yararlanamamasına değinene Semih Durmuş, “Bunu asla kabul etmiyoruz. Davamızı açtık, yargı sürecini başlattık. Kimsenin mağdur olmayacağı şekilde sonuçlanması için çalışacağız. Performans sisteminin çalışma barışını bozduğunu yıllarca ifade ettik. Adil ve adaletli bir ücret sistemi olsun istedik. Bunu her platformda söyledik, lobi çalışmalarıyla anlattık. Sonuç olarak Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçen sağlık çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili yasada bu yer aldı. Yasanın takipçisi olacağız. Mücadele olmadan hiçbir şey olmuyor. Sağlık-Sen olarak, mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

blank

Sağlık-Sen Genel Sekreteri Durali Baki: Ortada Bir Sorun Var İse Sağlık-Sen Çözer

”Artık şunu herkes biliyor ki, ortada bir sorun varsa bunu Sağlık-Sen çözer. Sahada Sağlık-Sen’in başarıları konuşuluyor. Bizleri güçlü kılan birlik ve beraberliğimizdir. Bugün kim kazanırsa kazansın seçimden sendikamız güçlenerek çıkacak. Sağlık-Sen’in başarısı için çalışmaya devam edeceğiz.”

tahir eren

Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Tahir Eren: El birliği, gönül birliği içinde mücadeleye devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın

”Masada boy göstermekle sendikacılık yaptığının sananların aksine, ülkenin dört bir yanında sahada dökülen alın terinin hakkı – hukuku için mücadele ettiniz. Hepinizden Allah razı olsun. Bizim gayemiz sendikamızın gücüne güç katmak, birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi pekiştirmektir. Bunu yaparken de fedakar sağlık çalışanlarımızın yüzünü çok daha fazla güldürmektir.  Allah’ın izniyle, kıymetli delege arkadaşlarımızın bize verdikleri destekleri boşa çıkarmayacağız inşallah. El birliği, gönül birliği içinde mücadeleye devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.” dedi

blank

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Genel Sağlık-İş TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Toplantısına Katıldı

Whatsapp İhbar Hattı