DOLAR

16,7629$% 0.36

EURO

17,4402% -0.52

STERLİN

20,1285£% -1.18

GRAM ALTIN

966,23%-0,36

ÇEYREK ALTIN

1.583,00%-0,68

BİTCOİN

323713฿%0.9275

a

Anadolu Sağlık Sen, Hemşireler Gününde Hastaneye Alınmadı

12 Mayıs Hemşireler Günü kutlaması için Sultanbeyli Devlet Hastanesine giden Anadolu Sağlık Sen İstanbul il temsilcililerinin hastaneye alınmadığı iddia edildi. 
saglikagi.net
Anadolu Sağlık Sen, Hemşireler Gününde Hastaneye Alınmadı
google news

Anadolu Sağlık Sen İstanbul İl Başkanı Salim Kar’dan edindiğimiz bilgiye göre Sultanbeyli Devlet Hastanesinde 12 Mayıs Hemşireler Günü kutlaması yapmak isteyen İl Başkanı Salim Kar, teşkilatlanmadan sorumlu başkan yardımcısı Murat Yıldız, Sultanbeyli ilçe başkanı Cüneyt Şahin, 12-18 Mayıs Hemşireler Günü ve Haftasını kutlamak amacıyla Sultanbeyli Devlet Hastanesini ziyaret ettikleri sırada Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Bulut ve İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Abdullah Şahin’in, nöbetçi memur ve nöbetçi şefe talimat vererek hemşirelerle iletişim kurulmasını ve kutlamayı engelledikleri iddia ediliyor.

Hemşireler Gününde Hastaneye Alınmadılar...

Sendikal faaliyet engellendi iddiası!

İddiaya göre İl Başkanı Salim Kar’ın, 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu ve Türk Ceza Kanunu hükümlerine göre sendikal çalışmaları engellemenin suç olduğunu belirtmelerine rağmen, Hemşireler Günü kutlaması engellendi.

Hemşireler Gününde Hastaneye Alınmadılar...

Olay yerine polis ekipleri çağırıldı

Edinilen bilgiye göre Anadolu Sağlık Sen İl Başkanı ve yönetimi, sendikal faaliyetin engellenmesi üzerine Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğünü arayarak sendikal çalışmalarının engellendiğini belirterek kolluk kuvvetlerinden destek istediler. Gelen kolluk kuvvetleri de sendikal faaliyetlerin Anayasal bir hak olduğunu ve engellenemeyeceğini görevlilere söylemelerine rağmen Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Bulut ve İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Abdullah Şahin’in “Bu hastane de sendika çalışması yapacaksanız bizden izin almanız gerekiyor” diyerek karşı çıkıp engelledikleri ifade ediliyor.

 

“Hastane yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunacağız”

Bu gelişme üzerine İl Başkanı Salim Kar ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerinin akşam saatlerinde Anadolu Adliyesi’ne giderek hastane yöneticileri haklarında suç duyurusunda bulunacakları öğrenildi. “Anayasal haklarımızı engelleyen hastane yönetiminin gerekli cezayı alacağını düşünüyoruz” diyen Salim Kar, konunun takipçisi olacaklarını da sözlerine ekledi. Kar,  “Anadolu Sağlık-Sen olarak karşımızda hangi gücün olduğunun hiçbir önemi yok. Üyelerimizin ve sağlık çalışanlarının hakkını her durumda, her Platformda koruyup muhafaza edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.(Kaynak: Sağlıkçıların Sesi)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Genel Sağlık-İş: “Şua İznini Kısıtlayan Genelgeyi Yargıya Taşıyoruz”

Whatsapp İhbar Hattı