DOLAR

16,7651$% 0.37

EURO

17,4152% -0.67

STERLİN

20,1285£% -1.18

GRAM ALTIN

969,71%0,00

ÇEYREK ALTIN

1.587,00%-0,37

BİTCOİN

325336฿%2.74477

a

Amed Sağlık Platformu, 29 Mayıs Mitingine Çağrıda Bulunuyor

29 Mayıs'ta Ankara'da düzenlenecek "Beyaz Miting'e" katılım çağrısında bulunan Amed Sağlık Platformu, "Hepimiz sağlığımıza ve hayatımıza sahip çıkalım" dedi.
saglikagi.net
Amed Sağlık Platformu, 29 Mayıs Mitingine Çağrıda Bulunuyor
google news

29 Mayıs’ta Ankara’da düzenlenecek “Beyaz Miting’e” katılım çağrısında bulunan Amed Sağlık Platformu, “Hepimiz sağlığımıza ve hayatımıza sahip çıkalım” dedi.

 

Amed Sağlık Platformu, sağlık kuruluşlarının Ankara’da yapacağı “Beyaz Miting” ile ilgili Diyarbakır Tabip Odası’nda bir toplantı yaptı. Duyuruda, Tabip Odası Genel Müdürü Çağla İzce, hükümetin aldığı politika kararları nedeniyle sağlık sisteminin alarma geçtiğini belirterek, “Sağlıkta eşitsizlik tüm toplumun ‘yeter artık’ demesine neden oldu.

 

Pandemi döneminde aşırı koşullarda çalışan ve kayıplara uğrayan, kayıpları meslek hastalığı sayılmayan ve meslek hastalığı sayılmayan kişiler ciddi bir tükenmişlik yaşıyor.

 

Yerine Geçmeyen Sözler

İzce, yanlış gidişata karşı yürütülen mücadele sonucunda hükümetin çeşitli vaatlerde bulunduğunu belirterek, “Maalesef hükümet bizi şaşırtmadı. Hükümet yetersiz kalan bu sözlerin hiçbirini tutmadı. Birey haklarında herhangi bir gelişme olmadı ve sağlıkta şiddeti durdurmak için herhangi bir adım atılmadı. Halk sağlığı politikaları uygulanmıyor” dedi.

 

Mitinge Çağrı

Haklarını alana kadar mücadeleyi yoğunlaştıracaklarını vurgulayan İzce, 29 Mayıs’ta Ankara’da düzenlenecek bir protesto çağrısında bulundu.

 

İzce sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’nin dört bir yanından tüm vatandaşlarımızla el ele, omuz omuza Ankara’ya gittik, tüm sağlık kuruluşları gibi ‘İş Sözümüz, Sağlığımız’ etkinliğindeydik. Bizim mitingimiz ve biz Ankara’yı kendi renklerimizle seçtik. Şehri beyaza boyayacağız gün tüm haklarımız için tüm haklarımız için iş sağlığı ve yaşamı için çabalarımızı tüm insanların hakkı için bir araya getireceğiz. Sağlık ve sosyal hizmetler ile çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Dünyayı değiştirebileceğimizin bilincindeyiz. Haklarımızı alana ve her canlının sağlıklı ve sağlıklı bir yaşam sürme şansı bulana kadar mücadele edeceğiz.”

 

Hayatımız Olsun

Daha sonra Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Meclis Üyesi Halis Yerlikaya, “29 Mayıs’ta Ankara’da yapılması planlanan ‘İş Sözümüz Sağlık Hepimizin’ eylemine tüm sağlık meslek birliklerini ve çalışanlarını katılmaya davet ediyoruz. Sesimizi duyurduğumuzdan ve hakkımız olanı aldığımızdan emin olun. . Buradan, sağlığımıza bakmak ve hayatımızı sürdürmek topluma karşı sorumluluğumuzdur. Sizden ve hepimiz için istiyoruz.”

Haber: (Diyarbakır/MA)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Gümrüklerde İlaç Kaçakçılarına Göz Açtırılmadı

Whatsapp İhbar Hattı