DOLAR

18,6337$% -0.03

EURO

19,7182% 0.35

STERLİN

22,9695£% 0.32

GRAM ALTIN

1.081,54%0,43

ÇEYREK ALTIN

1.757,00%0,22

BİTCOİN

322507฿%1.61968

a

Ambulans Sürüş Eğitimi Nefes Kesti

Gaziantep'te 112 Acil Sağlık ekiplerinde çalışan şoförlere verilen Ambulans Sürüş Tekniği Eğitimi nefes kesti. Eğitimde daraltılmış dubalar arasında ambulans kullanan kadın sürücüler erkeklere taş çıkarttı. 
saglikagi.net
Ambulans Sürüş Eğitimi Nefes Kesti
google news

 

Kadın sürücüler erkek sürücülere taş çıkardı

Sürücü, zorlu yol koşullarında ambulansı güvenli bir şekilde manevra yapabilmek için sürüş tekniği konusunda eğitildi ve ambulansı hızlı ve acil çıkışları kontrol ederek manevra yaptı. 21 sürücünün katıldığı eğitim sürecinde kadın sağlık görevlileri, erkek sürücülerle eğitim sırasında gösterdikleri performansla taş çıkardı.

Eğitimler gerçeği aratmıyor

 

Gaziantep şehrinde ulaştıkları yüzde 97 vakalara ulaşma hız oranını bu eğitimler sayesinde yakaladıklarını söyleyen 112 Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Vejdi Yıldız eğitimlerin gerçeği aratmadığını belirtti.

Şehir trafiğine alışıyorlar

Başkan Dr. Vejdi Yıldız, “Yani Bakanlığın istediği düzeyin de üzerindeyiz. Bu zorlu trafik şartlarına rağmen çok şükür bu verilerin de üzerinde hizmet vermekteyiz. Bunu da eğitimlerle sağlıyoruz. Vakalara ulaşmada yaşadığımız zorlukları eğitimle aşıyoruz. Zorlu şehir trafiğini bununla aşmak istiyoruz. Eğitim çerçevesinde zorlu parkurları kendimiz kuruyoruz. Bu eğitim 4 gün sürüyor. 1. gün teorik eğitim veriyoruz. 2. ve 3. gün parkurda pratik eğitim veriliyor. 4. gün ise yazılı ve uygulamalı eğitimle sonlandırıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kadın şoförleri artıracağız”

Yıldız, “Lastik değiştirme, güvenli sürüş tekniği, siren kullanımı, zincir değiştirme gibi gerekebilecek bütün bilgileri öğreniyorlar. Tabi bizim arkadaşlarımız her ne kadar hızlı olursa olsun öncelikleri sürüş güvenliğidir. Şu anda Gaziantep’teki arkadaşlarımız arasında kadın şoför var ama biz kadın şoför sayısını arttırmak istiyoruz. Kadın ambulans şoförü arkadaşımızdan da memnunuz. Bu eğitimde 4 kadın ambulans şoförü arkadaşımız eğitim görecek. Yeni kadın şoförler yetiştiriyoruz. Bundan sonraki eğitimlerde de kadınlar olacak. Kadın şoför sayısını arttıracağız” diye ekledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Kalp Hastalıklarına Bağlı Ani Ölümler Erkeklerde Kadınlara Oranla 4 Kat Fazla