DOLAR

17,9295$% 0.16

EURO

18,3533% 0.13

STERLİN

21,7132£% 0.18

GRAM ALTIN

1.034,01%0,06

ÇEYREK ALTIN

1.686,00%0,18

BİTCOİN

416253฿%-2.79848

a
Bitcoin ile nasıl para kazanılır?
Bitcoin ile nasıl para kazanılır?

Ambulans Şoförüydü, İstifa Edip Kendi İşinin Patronu Oldu

Ambulans Şoförü iken istifa ederek kendi işini kuran 45 yaşındaki İlker Kalender, tek kullanımlık ameliyat önlükleri üreterek 6 ülkeye ihraç ediyor.
saglikagi.net
Ambulans Şoförüydü, İstifa Edip Kendi İşinin Patronu Oldu
google news

Ambulans şoförü iken istifa ederek kendi işini kuran İlker Kalender, ameliyathanelerde doktor ve hastaların giydiği tek kullanımlık önlüklerin üretimini yaparak, Türkiye’nin dört bir köşesinde bulunan devlet hastaneleri ile özel hastanelere satışını yapıyor. Covid-19 öncesi 10 personelle günlük 3 bin üretim elde eden Kalender, Covid-19 sonrası ise 40 personelle günlük 10 bin önlük üretimi yapıyor. Genç iş adamı ayrıca Romanya, İngiltere, Almanya, Gürcistan, Azerbaycan ve Irak’a yaptığı tek kullanımlık önlükleri ihraç ediyor.

Kentte bulunan sanayi sitesinde 800 metrekarelik alanda üretim yapan Ambulans Şoförlüğünden istifa ederek kendi işini kuran İlker Kalender önümüzdeki yıl personel sayısını 150’ye çıkartıp ihracat yaptığı ülke sayısını ise 20’ye çıkartmayı hedefliyor.

“Yatırım yaptım”

Hopa Devlet Hastanesinde görev yapan ambulans şoförlüğünden istifa eden Kalender, yaptığı açıklamada “2017 yılında bu iş başladım. Daha önceden devlet memuru olarak çalışıyordum. Bir arkadaş tavsiyesiyle Türkiye’de bu sektörde bir açık olduğunu söylediler. 2 yıllık bir AR-GE çalışmasından sonra bu işi yapmaya karar verdik. Bölgeler yakın olsun diye ilk önce bu işi Sakarya’da yaptık. Bir yıl orda çalıştıktan sonra kendi memleketime gelip burada istihdam sağlamaya karar verdik. Burada 400 metrekarelik bir alanda 10 personelle başladık. İki yıl o şekilde devam ettik. Pandemi de kapasitemiz yükselttik.

Günlük üretim kapasitemiz yaklaşık 3 bin. Şuan 800 metrekarelik bir alanda çalışma yapıyoruz. Personel sayımız 40’a çıktı. Günlük 10 bin üretim yapıyoruz. Aylık 260 bin üretimle ürünlerimiz hazır hale geliyor. Türkiye’nin her yerine özel hastanelere ve devlet hastaneleri satışımızı var. Artvin’de küçük şehirlerde üretim yapılmaz imajı var biz bu imajı kırmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin her yerinde yatırımcıları davet ediyoruz. Burada olanaklar daha yüksek nakliye sıkıntı çekmiyoruz. Bizde az kazanalım kendi memleketimize kazanalım dedik. Hedefimiz personel sayımızı 150’ye çıkartıp 20 ülkeye ihracat yapmak. Şuanda 6 ülkeye ihracat yapıyoruz. Romanya, İngiltere, Almanya, Gürcistan, Azerbaycan ve Irak” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

İnternet Bağımlılığı Toplumu Tehdit Ediyor