DOLAR

16,4023$% 0.31

EURO

17,5603% -0.01

STERLİN

20,6970£% 0.25

GRAM ALTIN

979,86%0,77

ÇEYREK ALTIN

1.596,00%0,12

BİTCOİN

474580฿%-0.41719

a

Almanya’da Yeterli Sağlık Hizmeti Alamayan 3 Hasta Türkiye’ye Nakledildi

Almanya'da yeterli sağlık hizmeti alamayan 3 hasta, Dortmund kentinden ambulans uçakla Türkiye'ye sevk edildi.

saglikagi.net
Almanya8217da Yeterli Saglik Hizmeti Alamayan 3 Hasta Turkiye8217ye Nakledildi
google news

Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Dortmund Havalimanı’ndan Ankara’ya nakledilen hastaları, yakınları ve Türkiye’nin Essen Başkonsolosu Tolga Sezai Şimşir uğurladı.

 

“Sağlık hizmeti yetersizdi”

Başkonsolos Şimşir,  yaptığı açıklamasında, “Sağlık Bakanlığımızın son yıllarda dünyaya örnek teşkil edebilecek bir uygulaması olan ambulans uçak hizmetimizi, talepleri uygun görülen vatandaşlarımız için başkonsolosluklarımızın iş birliğinde hassasiyetle takip ediyoruz.

Bugün Essen Başkonsolosluğu olarak Kuzey Ren Vestfalya eyaletindeki üç ayrı hastamızın naklini gerçekleştiriyoruz. Memlekette şifa bulmaları ve sağlıklarına kavuşmaları en büyük arzumuz.” dedi.

 

Türkiye’ye nakledilen hastalardan Sümbül Irmak, “Kalp kapaklarım değişti, diyalize bağlandım, hastalığım orada çoğaldı. Burada benimle hiç ilgilenmediler, hiçbir şeyin faydası olmadı. Yetkililere çok teşekkür ediyorum, yaşadıklarımı bir Allah bir ben biliyorum.” diye konuştu.

 

Sümbül Irmak’ın kızı Nazmiye Nefis, “Çok mutluyum, Türkiye’miz sayın Cumhurbaşkanımız bize böyle bir imkan sağladı, Allah bin kere razı olsun.” ifadesini kullandı.

 

Beyninde tümör olan kızı Şeyma Nur’u tedavi amacıyla Türkiye’ye gönderen Ali Demirtaş, kızının burada ameliyat olup tedavi gördüğünü ancak hiçbir sonuç alamadıkları için tedavisini Türkiye’de sürdürmek istediklerini söyledi.

 

Demirtaş, “Almanya’da ilgilenmediler, sağlık hizmeti yetersizdi. Yapacak her şeyi yaptık, daha fazlasını yapamayız deyip eve gönderdiler. Kızımın iyileşmesi için ümidim var.” dedi.

 

Şeyma Nur’un akrabası Cevdet Özdemir, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanlığı bizi burada kimsesiz bırakmadı. Biz oradaki sağlık personeline çok güveniyoruz.” diye konuştu.

 

Hastaların Türkiye’ye nakli için çalışma yürüten Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Bielefeld Başkan Yardımcısı Adem Yılmaz da başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere, Türkiye’de gece gündüz kendileriyle ilgilenen ve yardımcı olan yetkililere teşekkür etti.

Ambulans uçağın, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’den de bir hasta alarak 4 hastayla Türkiye’ye döneceği bildirildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP