DOLAR

15,6277$% 0.55

EURO

16,3709% 0.74

STERLİN

19,3736£% 0.9

GRAM ALTIN

916,63%0,63

ÇEYREK ALTIN

1.507,00%0,53

BİTCOİN

474631฿%0.60007

a
  • Sağlık Ağı
  • Gündem
  • Ak Parti TBMM Sağlık Komisyonu Üyesi Esgin: “Hekim ve Sağlık Çalışanlarımızın Maaşlarında ve Döner Sermaye Sistemimizde Önemli İyileştirmeler Yapma Kararlılığındayız”

Ak Parti TBMM Sağlık Komisyonu Üyesi Esgin: “Hekim ve Sağlık Çalışanlarımızın Maaşlarında ve Döner Sermaye Sistemimizde Önemli İyileştirmeler Yapma Kararlılığındayız”

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Mustafa Esgin, "Covid döneminde büyük fedakârlıklar üstlenen hekim ve sağlık çalışanlarımızın maaşlarında ve döner sermaye sistemimizde önemli iyileştirmeler yapma kararlılığındayız." dedi.

saglikagi.net
Ak Parti Tbmm Saglik Komisyonu Uyesi Esgin 8220hekim Ve Saglik Calisanlarimizin Maaslarinda Ve Doner Sermaye Sistemimizde Onemli Iyilestirmeler Yapma Kararliligindayiz8221
google news

27.Dönem AK Parti Bursa Milletvekili TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Mustafa Esgin, TBMM’de yaptığı konuşmada sağlık çalışanlarının, maaş, ek ödeme, özlük hakları, emeklilik ve sağlıkta şiddet sorunlarına değindi.

 

Esgin konuşmasında, “Covid döneminde büyük fedakarlıklar üstlenen hekime sağlık çalışanlarımız ile ilgili yapmak istediğimiz iyileştirmelerde sona yaklaştık. Kamuda çalışan hekim ve sağlık çalışanlarımızın maaşlarında önemli bir iyileştirme gerçekleştirme kararlılığındayız.

 

“Şiddet olaylarını asla göz ardı edemeyiz”

Döner sermaye sisteminde yapacağımız değişiklikle özellikle döner sermaye dağıtımında sorun yaşayan hastanelerde görevli sağlık çalışanlarımıza rahatlatacağız. Sağlıkta yaşanan şiddet olayları ile ilgili bugüne kadar önemli düzenlemeler yapmıştık bütün bunlara rağmen devam eden sağlık çalışanına yönelik şiddet olaylarını asla göz ardı edemeyiz. Bu noktada yeni bir düzenleme için çalışmalarımız sürüyor.

 

“Çalışmalarımızı kısa süre içerisinde sonuçlandıracağız”

Malpraktis ile ilgili hekim ve sağlık çalışanlarının yaşadığı tedirginlik defansif tıp uygulamalarına neden olmakta ve verilen bazı sağlık hizmetlerinin sunumunu olumsuz etkilemektedir. Bu konudaki çalışmalarımızı kısa süre içerisinde sonuçlandıracağız. Özlük haklarında ve emekliye yansıyan maaşlar da kayda değer bir düzenlemeyi de gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

“Mustafa Esgin’in açıklamaları umut vericidir”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Esgin’in konuşmasını değerlendirdi. Genel Başkan Durmuş, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: ” Yıllardır mücadelesini verdiğimiz sorunlar konusunda Meclis’te çalışmaların yapıldığını duyuran Sağlık Komisyonu üyesi Mustafa Esgin’in açıklamaları umut vericidir.”

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP