DOLAR

18,6372$% 0

EURO

19,6046% 0.42

STERLİN

22,7756£% 0.62

GRAM ALTIN

1.070,71%0,90

ÇEYREK ALTIN

1.751,00%0,91

BİTCOİN

313839฿%-0.79353

a
  • Sağlık Ağı
  • Gündem
  • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Açıkladı! Elektrik Ve Doğalgaz Desteğinden Artık Bu Kişilerde Yararlanabilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Açıkladı! Elektrik Ve Doğalgaz Desteğinden Artık Bu Kişilerde Yararlanabilecek

saglikagi.net
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Açıkladı! Elektrik Ve Doğalgaz Desteğinden Artık Bu Kişilerde Yararlanabilecek
google news

Pandemi sürecinin etkisi altından çıkamayan önemli konulardan bir tanesi doğalgaz ve elektrik faturasının ödenemez tutarlarda ki artışı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakanlığın doğalgaz ve elektrik desteğine ilişkin vatandaşa müjdeli haberleri açıkladı! Milyonlarca ihtiyaç sahibi aile ve yoksulluk sınırı altında ki bireylere farklı başlıklar altında nakit hizmeti sunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, doğalgaz desteği için yeni aya girilmesi ile beraberinde yeni hizmetlerine ilişkin bir güncelleme yapıldığı bilgilendirilmesi vatandaşa duyuruldu.

 

Söz konusu duyuru Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından bizzat yapıldı. Her ay olduğu gibi bu ayda bakanlığın ihtiyaç sahibi vatandaşlara göre geliştirilmiş sosyal yardım düzeneklerine ilişkin güncellenmiş bilgileri paylaştı.

Doğalgaz Destek! Çalışmalarından Herkes Faydalanabilecek mi?

 

Bu yılbaşında başvurulara açılan, yardım modellerinden olan doğalgaz destek yardımı için ülke sınırları içinde herkesi kapsayabileceği düşünülen bir modelleme çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Yapılan açıklamada; Bakan Yanık kronik hastaların da yararlanabileceği elektrik faturası desteği modelinden, evde bakıma muhtaç ve bakım görmekte olan engelli vatandaşların da elektrik ve doğalgaz destek hizmetinden yararlanabileceklerini duyurdu.

 

Akıllarda ödenecek destek tutarı ne kadar sorusunu oluşturdu. Doğalgaz destek başvurular nereden ve nasıl gerçekleştirilebilir? Doğalgaz yardım başvuruları E-Devlet sistemi üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet kaydı olmayanlar başvurularını yapabilecekler mi? E-devlet kaydı olmayanlar en yakın Sosyal Hizmet Vakıf merkezlerine müracaat edebilecekler.

 

Doğalgaz ve Elektrik Fatura Destek! Yardımının Ne kadarı Cüzdanları Rahatlatacak?

 

Söz konusu destek yardımından ay içinde ne kadar faydalanabilir olunacağıdır. Bir diğer merak edilen konu ise Doğalgaz destek yardım modelinden her ihtiyaç sahibi hanelere ve birey ilişkili geniş kapsamlı olabilmesi adına çalışmaların yürütüldüğü belirtildi. Aile ve Sosyal Yardım Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından açıklanan destek uygulaması ile yıllık 450 TL ile 1150 TL arası elektrik 150kw’lık kullanıma karşılık desteğin sağlanacağı belirtildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Destan Dizisi Final Yapıyor! Ünlü İsim Buna Çok Üzüldü! Ekranlara Veda Ediyor