DOLAR

18,6424$% 0.03

EURO

19,6162% 0.49

STERLİN

22,7827£% 0.68

GRAM ALTIN

1.071,07%0,92

ÇEYREK ALTIN

1.752,00%0,97

BİTCOİN

313638฿%-0.81248

a

92 Yaşındaki Kadın Karnındaki 15 cm Kitleden Kurtuldu

Ordu'da kabızlık ve şiddetli karın ağrısı şikayeti ile hastaneye başvuran 92 yaşındaki kadının yumurtalığındaki 15 cm uzunluğundaki kitle başarıyla alındı.
saglikagi.net
92 Yaşındaki Kadın Karnındaki 15 cm Kitleden Kurtuldu
google news

 

92 yaşındaki Ayşe Durkut, inatçı kabızlık ve şiddetli karın ağrısı şikayetiyle Medical Park Ordu Hastanesi’ne gitti. Hastanede yapılan değerlendirmenin ardından yumurtalıkta yaklaşık 15 cm’lik bir kitle olduğu belirlendi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Doktor Uğur Çobanoğlu‘nun gerçekleştirdiği başarılı ameliyat sayesinde yaşlı kadın tümörden ve karnındaki ağrıdan kurtuldu.

 

Doktor Uğur Çobanoğlu ve ekibi başarılı bir ameliyata daha imza attı. 92 yaşındaki Ayşe Durkut‘un sağ yumurtalığındaki 15 cm’lik tümör 20 dakikada başarıyla alındı. Ameliyat sonrası iyileşen hasta 1 haftalık takibin ardından sağlığına kavuştu.

 

Sağ yumurtalığından 15 cm’lik kitle çıkartıldı

 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Uğur Çobanoğlu şunları söyledi:
92 yaşındaki hastamız uzun zamandır süren şiddetli karın ağrısı ve kabızlık şikâyetleriyle hastanemiz İç Hastalıkları polikliniğine başvurmuş. Yapılan tahlil ve tetkiklerin sonucunda sağ yumurtalığında yaklaşık 15 cm’lik kitle saptanması üzerine tarafıma yönlendirildi. Hastamıza daha önce gittiği başka sağlık kuruluşlarında, yaşı dolayısıyla yüksek riskli olduğu için ameliyat edilmek istenmediği, başka da yapılacak bir şey olmadığı için bu sıkıntılarla yaşamaya devam etmek durumunda olduğu söylenmiş. Karnındaki kitle nedeniyle basılara bağlı olarak şiddetli ağrıları ve uzun süren kabızlık şikayetleri olan hastamızla detaylıca konuştuğumuzda bundan sonraki hayatını daha rahat ve konforlu geçirmesini sağlamak amacıyla operasyon önerdik. Hastanemizde yaptığımız tahlil ve tetkiklerin ardından yumurtalığındaki kitlenin baskısına bağlı ciddi şikayetleri olan hastamızı rahatlatmak için operasyona aldık. Yaklaşık 20 dakika süren bir operasyonla hastamızın sağ ve sol yumurtalığı ile sağ yumurtalıktan kaynaklanan 15 cm’lik kitleyi çıkarttık. Ameliyat sonrası olabilecek riskleri de ince eleyip sık dokumak için 1 haftalık gözlem sonrası hastamızı günlük hayatına devam edebileceği sağlıklı bir şekilde taburcu ettik.

 

 

“Sağlığım gayet yerinde”

92 yaşındaki Ayşe Durkut, “Bu yaşta böyle büyük bir ameliyat geçireceğim hiç aklıma gelmezdi. Ordu’da böylesine ciddi ve büyük ameliyatlar yapan ve bu kadar kolay ulaşabileceğimiz doktorlarımızın olması bizleri mutlu ediyor. Şu anda sağlığım gayet yerinde ve iyiyim” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Kaynana Ve Gelinleri Kavga Ettiren Kâğıt Kebabı Tarifi! Gelin Görümce Birbirine Düşecek! Mutlaka Deneyin