DOLAR

18,6397$% 0.02

EURO

19,6862% 0.27

STERLİN

22,9482£% 0.22

GRAM ALTIN

1.080,01%0,29

ÇEYREK ALTIN

1.754,00%0,06

BİTCOİN

322596฿%1.70935

a

4D Sürekli İşçi Maaşı Ne Kadar Oldu? 2022 Sürekli İşçi Maaşı

Sağlık Bakanlığı tarafından her sene sağlık personelleri dışında, sürekli işçi alımı da gerçekleştirilir. Sürekli işçi statüsünde istihdam edilen işçilerin çalışma süresi “daimi” olarak geçer. İşçilerin görev yerleri, il sağlık müdürlükleri tarafından belirlenir ancak başvuru esnasında adayların çalışacağı iller bellidir. Peki sürekli işçi maaşları 2022 yılında ne kadar? Tüm detayları haberimizde derledik.
saglikagi.net
4D Sürekli İşçi Maaşı Ne Kadar Oldu? 2022 Sürekli İşçi Maaşı
google news

Sağlık Bakanlığı tarafından geçmişte duyurulan sürekli işçi kadroları; temizlik görevlisi, silahsız güvenlik görevlisi ve klinik destek elemanı kadrolarıdır. 4D kapsamında devlet kurumları tarafından istihdam edilen bu mesleklerin mensupları, kamuda daimi işçi olarak göreve başlayabilir.

 

Sağlık Bakanlığı tarafından her sene sağlık personelleri dışında, sürekli işçi alımı da gerçekleştirilir. Sürekli işçi statüsünde istihdam edilen işçilerin çalışma süresi “daimi” olarak geçer. İşçilerin görev yerleri, il sağlık müdürlükleri tarafından belirlenir ancak başvuru esnasında adayların çalışacağı iller bellidir.

 

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Maaşı 2022

 

4D Sürekli İşçi Maaşı Ne Kadar Oldu? 2022 Sürekli İşçi Maaşı

 

Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alımı Ne Zaman Olacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Sağlık Bakanlığı’nın 40 bin personel alımı kapsamında; 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 10 bin işçi istihdam edeceğini açıklamasıyla, gözler ÖSYM’ye çevrilmişti.

Adaylar tarafından ilgiyle takip edilen alım ilanının detayları ortaya çıktı. Fahrettin Koca son açıklamasında, 2022 Mart ayı içinde alımın yapılacağını söyledi.

10 bin işçi alımı kapsamında, Sağlık Bakanlığı bünyesinde; temizlik personeli, klinik destek elemanı, aşçı ve güvenlik görevlisi istihdam edilecek.

 

Nasıl Başvuru Yapılır?

Sağlık Bakanlığı 2022 işçi alımına dair ilan, henüz yayınlanmadı. Ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın konuyla ilgili daha önce yaptığı açıklamalar, ilana dair bazı ipuçlarını içeriyor.

Bakan Koca’nın geçmiş açıklamalarına göre 10 bin işçi alımı kapsamında yapılacak olan atamalar, (sözlü) mülakat olmaksızın yapılacak. Atamalar, kura yöntemiyle gerçekleştirilecek.

 

2020 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından 14 bin işçi alımı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un online işe alım platformu olan esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden gerçekleşmişti. Başvurular, 4 günlük bir süre içinde, online ortamda toplanmıştı. 2022 yılında yapılacak işçi alımında da aynı platformun kullanılacağı tahmin edilir. İşkur E-Şube’ye, E-Devlet şifresi ile giriş yapılabiliyor. Sağlık Bakanlığı işçi alımına başvurmak isteyen adaylar, şimdiden İşkur E-Şube’ye, E-Devlet şifreleri ile üye olabilirler.

Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alımı ilanıyla ilgilenen Sağlık Ağı okurlarına, 2022 Mart ayında sitemizi yakından takip etmelerini öneriyoruz. Başvuru şartlarına ve kadrolara dair kılavuzlar yayınlandığında; başvurunun nasıl gerçekleştirileceğini aşama aşama sizlerle paylaşacağız.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)
 • blank
  Mikail Kahraman
  10 ay önce
  0 1

  Daimi işçilerin 2922 yılındaki kazanımlarını açık ve net olarak sizin sitenizden öğrendim. Çok teşekkürler gerçekten. Gazetelerde ve televizyonlarda bile bu kadar açık ve net bilgi bulamadım.

 • blank
  Mehmet Ali
  5 ay önce
  0 0

  Arkadaş 2022 yılında sağlık bakanlığına alınan sürekli işçi maaşı eski olanlar değilllllll

blank

Sıradaki haber:

Yolluk Ücreti Nedir? 2022 Yolluk Ücreti Nasıl Alınır?