DOLAR

18,6401$% 0.02

EURO

19,6889% 0.28

STERLİN

22,9512£% 0.26

GRAM ALTIN

1.079,00%0,20

ÇEYREK ALTIN

1.754,00%-0,06

BİTCOİN

322853฿%1.86204

a

112’nin Motosikletli Kadın ATT’si 4 Yıldır Görev Yapıyor

Eskişehir İl Ambulans Servisi'nde görevli olan Türkiye'nin tek motosikletli kadın acil tıp teknisyeni Sabiha Sözer, 4 yıldır ambulansların giremediği yerlere giderek hastalara müdahale ediyor.
saglikagi.net
112’nin Motosikletli Kadın ATT’si 4 Yıldır Görev Yapıyor
google news

Eskişehir İl Ambulans Servisi’nde görevli olan Türkiye’nin tek motosikletli kadın acil tıp teknisyeni Sabiha Sözer, 4 yıldır ambulansların giremediği yerlere giderek hastalara müdahale ediyor.

Tek fark tekerlek sayısı

Sözer, “Motosiklet ambulansta, normal kara ambulanslarında bulunan bütün ekipman bulunuyor. Tek farkımız tekerlek sayımız. Taşıma ekipmanları dışında monitörümüz, ilaçlarımız, her şeyimiz tam. Gittiğimiz tüm hastalara eksiksiz müdahale yapabiliyoruz. Eskişehir yaya ve araç trafiği açısından yoğun bir il. Kentte en büyük avantajımız vakalara daha hızlı ulaşmak. Hastamıza daha kısa sürede ulaşıp daha etkin bir müdahale yapabiliyoruz” dedi.

Motosiklet ile ulaşım süresi 3 dakika

Sabiha Sözer, “Sivilde de ben motosiklet kullanıcısıyım ama hem motosiklet kullanmak hem de görevimi yapmak çok gurur verici. Sevdiğim 2 şeyi aynı anda yapabiliyorum. Eskişehir’in tüm noktalarına gidiyoruz. Şehrin tüm noktalarına ortalama 3 dakikada ulaşım sağlıyoruz. Sezonumuz 20 gün önce açıldı. 20 günde toplam 170 vakaya gittik ve müdahale sağladık.” ifadelerini kullandı.

Trafikte sıkıntılar yaşadığını belirten Sözer:

Trafikte yaşadığımız en büyük zorluk ise sürücülerimizin henüz tam olarak aşina olmamaları. Bu yüzden yol verme konusunda sıkıntılarımız oluyor. Bazen ‘çok acil vakayı mı gidiyorsunuz’ şeklinde tepkiler alabiliyoruz. Kendileri bu konuda daha anlayışlı olurlarsa, sirenlerimizi görüp duyduklarında yol verirlerse vakaya ulaşımımız daha kısa sürecektir. Bizde 1 saniye bile çok kıymetli. Bizleri tanıdıkça, yaptığımız müdahalenin farkına vardıkça bize karşı hassasiyetleri artacaktır diye düşünüyorum” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Küçük Çocuğa Yapışan Kene Hastanede Çıkartıldı